جستجو...

انواع مواد اولیه شوینده های کارواش

مواد شوینده کارواش

زمان مطالعه 1 دقیقه

انواع مواد اولیه شوینده های کارواش

شامپو ها

در اینجا از شامپوهای مخصوص شستشوی خودرو استفاده میشود که از نظر شیمیایی دارای خاصیت قلیایی است و حاوی سورفکتانت، سولفات، هیدروکسید سدیم، هیدروکسید پتاسیم، تری اتانول آمین، کوکودی اتانول آمین، سدیم متا سیلیکات، ایزوپروپیل الکل و تگزاپون میباشد. برای استفاده از این ماده‌ی شوینده، باید ابتدا آن را با حجم مشخصی از آب مخلوط نمود و سپس آن را برای پاک کردن سطوح خودرو به کار برد.
این ترکیبات سبب ایجاد کف شده، انواع آلودگی‌ها را از بین برده و سبب حذف لکه‌ها میشوند. این دسته از شامپوها pH مناسبی دارند و از این رو به رنگ بدنه‌ی خودرو آسیب نمیرسانند. انواع گوناگونی از شامپوهای مخصوص شستشوی خودرو در بازار موجود میباشند که بسیاری از آن‌ها علاوه بر خاصیت پاک کنندگی دارای مزایای دیگری نیز میباشند.
این ترکیبات سبب ایجاد کف شده، انواع آلودگی‌ها را از بین برده و سبب حذف لکه‌ها میشوند. این دسته از شامپوها pH مناسبی دارند و از این رو به رنگ بدنه‌ی خودرو آسیب نمیرسانند. انواع گوناگونی از شامپوهای مخصوص شستشوی خودرو در بازار موجود میباشند که بسیاری از آن‌ها علاوه بر خاصیت پاک کنندگی دارای مزایای دیگری نیز میباشند.این شامپوها به دو دسته تقسیم میشوند.
شامپوهای پیش شستشو : این شامپوها قبل از به کار بردن شامپوی اصلی شستشو مورد استفاده قرار میگیرند و در از بین بردن کامل آلودگی‌ها، به شامپوی اصلی کمک مینمایند.
شامپوی اصلی شستشو : پس از آن که شامپوی پیش شستشو را مورد استفاده قرار دادیم، از شامپوی اصلی شستشو استفاده میکنیم که با ایجاد کف کمتر، باقیمانده‌ی آلودگی‌ها را نیز از بین میبرد.

فوم

فوم‌ها میتوانند کف بیشتری ایجاد نمایند و از این رو خاصیت پاک کنندگی بالایی دارند. این مواد از کوکامیدو پروپیل بتائین، آمفوتریک و تگزاپن تهیه میشوند.

شوینده‌های نانو کارواش

از آنجایی که حجم آب مصرفی در کارواش‌ها بسیار بالاست، در برخی موارد از مواد شوینده‌ی نانو استفاده میکنند. در صورت استفاده از مواد نانو، آبکشی خودرو قبل از شستشو ضرورتی نخواهد داشت و این امر سبب کاهش چشمگیر مصرف آب خواهد شد. این شوینده‌ها علاوه بر صرفه جویی در مصرف آب، خاصیت پاک کنندگی و براق کنندگی بالاتری نیز دارند و میتوانند در حذف موثر آلودگی‌های میکروبی نقش مهمی ایفا نمایند. همچنین سرعت شستشو با استفاده از مواد نانو بسیار بیشتر از سایر شوینده هاست. لازم به ذکر است که شوینده‌های نانو به هیچ عنوان به رنگ و بدنه‌ی خودرو آسیبی نمیرسانند.

شوینده‌ها پلیمری کارواش

این شوینده‌ها از پلیمرهایی تشکیل شده‌اند که از بدنه‌ی خودرو در برابر عوامل آسیب زننده‌ی محیطی چون باران اسیدی و نور خورشید محافظت می‌نماید.
انواع مواد اولیه شوینده های کارواش

شوینده‌ی آبگریز

این دسته از مواد شوینده سبب میشوند که پاکیزگی خودرو در طولانی مدت حفظ شده و بدنه‌ی آن دیرتر کثیف شود.

واکس

این ماده برای خشک کردن خودرو پس از شستشو به کار میرود و از این جهت به خشک کننده نیز مشهور است. واکس علاوه بر خشک کردن بدنه‌ی خودرو، سبب درخشندگی و جلای آن نیز خواهد شد. این مواد که از سورفکتانت‌های کاتیونی تشکیل شده اند، ساختار چربی دارند و از این رو با ایجاد کشش سطحی سبب جمع شدن قطرات آب میشوند. واکس با کاهش اصطکاک، از ورود آیب به بدنه‌ی خودرو جلوگیری مینماید.
شما اولین نفری باشید که در مورد این پست نظر می‌دهید.