جستجو...

از چه پودری برای قالیشویی استفاده میشود؟

مواد شوینده قالی

زمان مطالعه 1 دقیقه

از چه پودری برای قالیشویی استفاده میشود؟
برای شستشوی فرش های مختلف از پودر قالیشویی استفاده میشود، همان طور که میدانید مواد شوینده نقش فراوانی در چربی زدایی، درخشندگی و تمیزی هر چه بیشتر فرش دارند. این مواد شوینده شامل پودر رخشتشویی، کلر، آب ژاول و… می باشند که هریک مزایا و معایب خود را دارند. ولی در کل انتخاب پودر مناسب برای هر فرش به جنس و نوع الیاف آن بستگی دارد. در قالیشویی ها معمولا از پودر قالیشویی مخصوص قالیشویی که مناسب برای استفاده در قالیشویی های می باشند، استفاده می کنند. این پودر ها ویژگی های خاص خود را دارند که مناسب جهت مصارف خانگی نیستند. پودر های فله مخصوص قالیشویی ها معمولا توسط شرکت های تولیدی ایرانی تهیه و تولید می گردند. در این بین می توان به انواع پودر های قالیشویی که استفاده کاربری در محیط های خشکشویی مبلمان و کارواش ها دارند، اشاره نمود.
این پودر های شستشو می بایست قابلیت لکه برداری از فرش پاک مانند لکه های :
پاک کردن لکه آدامس از فرش،شمع،جوهر،نوشیدنی،مایعات شیرینی،لکه تخم مرغ،لکه ادویه،کاکائو،بستنی،را از روی فرش یا قالی داشته باشند. علاوه بر این این پودرها بایستی بتوانند از تثبیت رنگ قالی ها، بافت و الیاف فرش محافظت نمایند.
از چه پودری برای قالیشویی استفاده میشود؟

بهترین مواد شوینده برای شستن فرش

اما این پودرها می بایست ویژگی های خاص خود را داشته باشند. این پودرها نباید موجب ترکیب رنگ یا از بین رفتن رنگ فرش شوند این مسئله به خصوص در مورد فرش های دستباف بسیار مهم و الزامی است.
بهترین پودر قالیشویی برای فرش باید فاقد خاصیت قلیایی که باعث آسیب به بافت و الیاف فرش می گردد، باشد. پودر های فله ای شستشوی فرش در قالیشویی ها یکی از محصولات تولیدی کارخانجات مواد شوینده می باشند.
شما اولین نفری باشید که در مورد این پست نظر می‌دهید.